Proces podávání žádostí

Stránky: Moodle - Národní pedagogický institut České republiky
Kurz: M13 Příprava školních projektů v rámci ČR a EU (Brno 2024)
Kniha: Proces podávání žádostí
Vytiskl(a): Nepřihlášený host
Datum: sobota, 23. listopadu 2024, 20.35

Žádost

Našli jste zajímavý zdroj financování a rozhodli jste se, že podáte žádost. Žádost podává fyzická či právnická osoba (u vás to bude nejspíš škola) na předepsaném formuláři (je vždy u výzvy k podávání žádosti) v dané lhůtě (musíte tedy žádost podat do určitého data).  

V rámci žádostí se obvykle předkládá stručný návrh realizace projektu (vč. zdůvodnění jeho realizace), popis cílů (kterých má být dosaženo), kvantifikace výstupů (indikátorů), harmonogram, rozpočet (včetně plánu čerpání), CV klíčových osobností realizačního týmu a případně potvrzení předchozích zkušeností. 

Je možné najmout si na zpracování, podání a vedení projektu firmu, která se tímto zabývá. Škola tak platí firmě, která je odborníkem na danou oblast, přičemž investované peníze se vrátí v podobě dobře podaného projektu, zisku financí na nákup technologií a ušetří peníze i čas učiteli či administrativním pracovníkům školy, kteří by nad projektem strávili o mnoho více času, neboť by se s náležitostmi museli teprve seznamovat. 


Co zjistit předem

Než půjdete za vedením s tím, že jste našli dobrou výzvu, zjistěte si, zda splňujete podmínky a můžete projekt podávat. Je důležité si zjistit, zda jste tzv. oprávněným žadatelem.  

Sledujte tedy: 

  • Kdo může o dotaci žádat? 
    Jsme oprávněným žadatelem? Případně s kým se můžeme pro potřeby projektu spojit? Který grantový program je pro nás ten pravý? 
  • Kde může být projekt realizován? 
  • Kdo může být cílovou skupinou projektu? 
  • Jaké aktivity mohou být provedeny v rámci jednotlivých oblastí podpory? 
  • Na co mohou být finanční prostředky využity? 
    Můžeme v rámci výzev uplatnit všechny aktivity, které chceme projektem uskutečnit? Umíme formulovat naše potřeby a transformovat je do projektových záměrů?